Úprava vody ze studny

Voda je pro člověka důležitá. Čistá pitná voda je doslova nezbytná. Aby byla voda pitná, musí být zbavena všemožných škodlivin, které se v ní nachází. Pokud navíc používáme vodu ze studny, musíme být o to více obezřetní. Studna se využívá především tam, kde není dostupné klasické zásobování pitnou vodou. Používání vody ze studny tak má svá specifika, které je třeba důkladně dodržovat i prověřovat. Úprava vody ze studny je zcela zásadní pro získání kvalitní pitné vody bez zbytečných nečistot, kovů, dusičnanů i amonných ionů.

Domovní studny potřebují kontrolu každý rok

Kontrolu kvality vody, tedy rozbor vody ze studny, je dobré provádět pravidelně alespoň jednou ročně. Pokud zjistíte, že výsledky jsou víceméně každý rok shodné, můžete tento interval kontrol posunout na 2 až 3leté cykly. Vzorky obvykle odebírá odborný pracovník laboratoře, případně si je můžete odebrat a vyhodnotit sami, dle předepsaných pravidel.

Domácí úprava vody ze studny není náročná. V dnešní době existuje nespočet možností, které nám tuto činností usnadní. Například filtr na vodu ze studny je dnes naprostým standardem. Nejenže nás filtr zbaví veškerých nečistot, ale ani železitá voda ve studni nebude mít šanci. S pořízením kvalitního filtru na vodu ze studny tak není radno vyčkávat.

Systémy pro úpravu pitné vody

Dalším pomocníkem můžou být ucelené systémy pro úpravu pitné vody. Pokud si nevíte s výběrem rady, můžete nás kontaktovat a společně vybereme to nejlepší řešení pro vás. Kvalitní pitná voda ze studny v našem stále sušším podnebí je o to více potřebná. Měli bychom se tak o ní starat co nejlépe.

Máme dlouholeté zkušenosti v oblasti domácí úpravy vody ze studny i hloubkových vrtů

Společnost HYDROFILTER je specialista v úpravě vod ze studny i hloubkových vrtů. Na základě vyhodnocení rozborů vaší vody ve studni sestavíme ucelený návrh technologie pro správnou úpravu vaší vody. Naše péče zahrnuje:

  • Odstranění mechanických nečistot
  • Dezinfekci vody
  • Snížení tvrdosti
  • Odstranění železa a manganu
  • Odstranění dusičnanů a amonných ionů
  • Demineralizace pomocí reverzní osmózy nebo ionexových stanic

Kontaktujte nás

S úpravou vody nás tak neváhejte kontaktovat. Vše vyřídíme rychle a kvalitně s maximálním důrazem na energetickou nenáročnost, jednoduchost obsluhy i pro dlouhodobý provoz v rozličných podmínkách. Samozřejmostí je i pravidelný servis námi instalovaných zařízení. Nemusíte se tak bát, že by některý ze systémů vypověděl službu. V případě jakýkoliv dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi pomůžeme i vám.