Dezinfekce vody

Na pitnou vodu jsou stále kladeny vyšší nároky. Přesto existuje více způsobů, jak kvalitní pitnou vodu vyrobit a hlavně jak ji dezinfikovat.

Dezinfekce vody je často třeba, jelikož surová voda může obsahovat a často také obsahuje různé stupně biologického znečištění. Právě z tohoto důvodu je nutné vodu vyčistit. Volba způsobu čištění a dezinfekce se odvíjí od výstupních požadavků na kvalitu vody. Pokud má být voda pitná, je nezbytné odstranit všechny nežádoucí živé organismy, jako jsou choroboplodné zárodky a biologická residua.

K dezinfekci vody pro domácnosti se nejčastěji využívá dávkování chemikálií na bázi chloru. V případě mírného biologického znečištění je možno uvažovat o desinfekci bez použití chemikálií a tak nezatěžovat pitnou vodu meziprodukty přeměny chloru a tím pádem i nezatěžovat životní prostředí vypouštěním chlorované vody do kanalizace. Takto lze například využít paprsky ultrafialového záření. UV záření. Určitá část ultrafialového část spektra, má totiž 99,9% schopnost usmrtit mikroorganismy.

Voda desinfikovaná pomocí UV záření bez použití chemie nenese riziko zátěže nepříjemnými pachovými a chuťovými vjemy.

Dezinfekce vody UV zářením

UV dezinfekce vody má hned několik výhod ve srovnání s využíváním chemických prostředků. UV záření poskytují lampy se zářivkami, které se velice snadno instalují, a jejich následná údržba také není nikterak problematická. To znamená, že jejich provoz je prakticky bez obsluhy. Jejich funkci lze snadno kontrolovat. Jsou šetrnější k životnímu prostředí. Nevytváří nebezpečné vedlejší produkty jako chemická dezinfekce. A hlavně nemění vůni ani chuť upravené vody.

UV lampa je umístěna v nerezovém obalu, který brání úniku ultrafialového záření. Instalovány bývají na vstup vody do objektu a voda je tak upravena pro celý areál. Samotné zařízení je bezpečné. Tento způsob dezinfekce je moderní a levný. Použit může být jak v domácnostech, tak i ve větším měřítku v průmyslu.

Kontaktujte nás

Pokud i vy chcete mít nezávadnou vodu dezinfikovanou moderním, bezpečným a dostupným způsobem, neváhejte se na nás obrátit. Dezinfekce vody v Brně a okolí je naší doménou.